Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Krąg Kobiet 2017

12.01.2017 - 07.12.2017
12314748_631771356962565_2031748789_o

Kobiety, które pragną odzyskać wewnętrzną radość i zaufanie do siebie samej i do życia, dla których ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie siostrzanych więzi, zapraszamy do udziału w Kręgu Kobiet.

Po tysiącleciach panowania patriarchatu, a przedtem matriarchatu, świat oraz my wszystkie i wszyscy potrzebujemy powrotu do równowagi. Aby to było możliwe, najpierw musimy przywrócić swoją wewnętrzną równowagę, uzdrowić ośmieszaną, zawstydzaną, zranioną i wypartą kobiecą stronę swojej natury, swoją wewnętrzną kobietę (animę), która potrafi kierować się intuicją i przeczuciami, jest delikatna, wrażliwa i współczująca, wie, jak troszczyć się i opiekować, odżywiać, wspierać i uzdrawiać, uszanować i zaakceptować, że taka jest; dać jej godne miejsce w sobie. Kiedy to zaakceptujemy i pokochamy wrażliwą część siebie, dopiero wtedy z otwartym sercem możemy, używając męskiej strony swojej natury (animusa), działać, tworząc świat pełen miłości i piękna, pokoju i harmonijnych związków.
Maria Ela Lewańska (tłumaczka książki „13 Pierwotnych Matek Klanowych”)

Celem Kręgu jest odkrywanie i poddanie się swojej kobiecej naturze. Osiągniemy to poprzez wzajemne wspieranie się, wymianę doświadczeń, słuchanie własnej intuicji oraz głosu serca. Poszerzając swoją świadomość i rozwijając siebie możemy inspirować zmiany we własnych rodzinach, dzielić się miłością i pragnieniem pokoju z naszymi dziećmi, bliskimi i wszystkimi, których spotykamy na swojej drodze.

Krąg to miejsce, gdzie czcimy to, co święte w kobiecie, by móc dzielić się takimi wartościami jak: macierzyńskość, opiekuńczość, intuicja, wytrwałość, wsparcie emocjonalne, tworzenie związków opartych na miłości, z szacunkiem dla Ziemi.

Koncepcja spotkań powstała w oparciu o książkę „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams.

Ważną częścią spotkań w Kręgu jest praca z archetypami, które Tu i Teraz są najbardziej obecne w naszym życiu. W czasie zajęć, w atmosferze pełnej bezpieczeństwa i uważności, będziemy, każda w swoim tempie zgłębiać samą siebie, swoją dziką kobiecą naturę. Poprzyglądamy się także, w jaki sposób przekazy i nakazy oraz stereotypy społeczne wpływają na nasze kobiece funkcjonowanie w codziennym życiu. W atmosferze siostrzeństwa i kobiecej życzliwości odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

W celu zapewnienia bezpiecznej, otwartej atmosfery – Krąg Kobiet ma charakter grupy zamkniętej – tzn. grupa w stałym składzie spotyka się przez cały rok.

Gdzie i kiedy?

Zajęcia odbywają się w Katowicach Ligocie przy ul. Panewnickiej 36/2

Terminy spotkań grupy czwartkowej Kręgu 2017:

12.stycznia; 16.lutego; 16.marca; 13.kwietnia; 04.maja; 08.czerwca; 18.lipca (spotkanie wspólne z innymi Kręgami); 24.sierpnia; 07.września; 05.października; 09.listopada; 07.grudnia 2017 r.

Koszt:

Koszt udziału w całorocznym cyklu (12 spotkań) wynosi 480 zł

Zgłoszenia:

Zgłoszenia, do dnia 05.01.2017 r.  prosimy przesyłać na adres: katowicemeritum@gmail.com
Liczy się kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska 501762528

Prowadząca Krąg:

Mirela Pawlikowska – siostra, żona i matka. Trenerka rozwoju osobistego z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów i treningów, posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia do prowadzenia treningów interpersonalnych. Od kilku lat prowadzi w Meritum Kręgi Kobiet. Zafascynowana osobami Jamie Sams oraz Clarissy Pinkoli Estes. Autorka i realizatorka warsztatów „Ciało kobiety, mądrość kobiety” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety”. Prowadzi cykl warsztatów wegetariańskich „Gotowanie z Miłością”. Współzałożycielka MERITUM.