Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Biegnąca z wilkami – cykl warsztatów rozwojowych: Katowice

20.09.2017 - 13.12.2017
27a358ed9d8acee6669d3312c7e1094f

Kiedy tracimy kontakt z instynktowną psychiką, jesteśmy na wpół zrujnowane, a obrazy i energie pierwiastka kobiecego nie mogą się w pełni rozwinąć. Kobieta odcięta od swego podstawowego źródła, zdana jedynie na rozsądek, zatraca swe instynkty, a jej naturalne cykle życiowe giną, pochłaniane przez kulturę, intelekt lub ego – własne lub należące do innych.
~ Clarissa Pinkola Estes

Jeśli poszukujesz:
 • drogi do wewnętrznej równowagi i harmonii,
 • doświadczeń dobra płynącego z własnej intuicji,
 • uzdrowienia ran, zadanych w przeszłości,
 • doświadczenia w sobie MOCY Dzikiej Kobiety,

te warsztaty są dla Ciebie!

Zapraszamy Cię na cykl warsztatów „Biegnąca z wilkami”, który odbędzie się w Katowicach.

Wykorzystując pracę z baśnią i snem docierać będziemy do tych zakamarków naszej psychiki, które zostały w ciągu naszego życia najbardziej zranione i uszkodzone. Dzięki wzajemnemu słuchaniu swoich opowieści, ćwiczeniom usprawniającym przepływ energii w ciele (wg Alexandra Lowena) oraz kreatywnym działaniom dotrzemy w te szczególne miejsca swojej duszy, dając im opiekę, troskę oraz „Wielki Plaster z Miłości”.

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w jakichkolwiek szkoleniach.

Warsztaty prowadzone są metodami aktywnymi, opartymi na osobistym doświadczaniu. Będziemy proponować pracę w parach, w grupach oraz pracę indywidualną z wykorzystaniem własnych kreatywnych zasobów. Poprzez opowieści, wspólny taniec, śpiewy, malowanie, damy upust swej wielkiej kobiecej kreatywności, niezbędnej w procesie uzdrawiania siebie.

Warsztat „Biegnąca z wilkami” powstał dzięki inspiracji książką pod tym samym tytułem, autorstwa Clarissy Pinkoli Estes; jest warsztatem rozwojowym, adresowanym do kobiet gotowych na głęboką pracę osobistą, w celu odkrycia nowych dróg rozwoju i ekspresji.

W czasie zajęć odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną, dziką moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

Tematyka zajęć:
 • Mądra Wasylisa – o matce, intuicji i wyprawie inicjacyjnej;
 • Czerwone Trzewiczki – o własnoręcznie szytym życiu i pułapkach na nas czekających;
 • La Llorona – o tym, jak ożywić swoją wewnętrzną rzekę kreatywności;
 • Sinobrody – Jak pracować z własnym cieniem?;
 • Włos Niedźwiedzia – o gniewie i przebaczeniu;
 • Kobieta – Motyl – o ciele i zmysłowości;
 • W Klanie Blizn – o roli samotności i wybaczenia.
Zasady obowiązujące na warsztacie:
 • Zwracamy się do siebie po imieniu.
 • Tempo warsztatu, tego, co się dzieje jest zawsze dostosowane do potrzeb uczestniczek oraz tego, co dzieje się w procesie grupowym.
 • Każda Uczestniczka może w dowolnej chwili powiedzieć „Stop” – udział w poszczególnych doświadczeniach jest dobrowolny.
 • Wszystko, co wydarza się na warsztacie pozostaje między nami – priorytetem jest nasze poczucie bezpieczeństwa, byśmy mogły w swobodny sposób wyrażać siebie i przyjąć z tego doświadczenia tyle, ile jesteśmy gotowe.
 • Warsztat to nie szkoła – nie oceniamy siebie i innych. Praktykujemy komunikat JA.
 • Wyłączamy telefony na czas sesji warsztatowych (rozmawiać oczywiście można w przerwach i po zajęciach).
 • Nasz kontrakt możemy modyfikować, w zależności od potrzeb grupy.
Terminy spotkań:
 • 20.09; 04.10; 25.10; 15.11; 29.11; 13.12.2017 r.;
 • za zgodą całej grupy, w razie potrzeby, możemy zmienić któryś z terminów zajęć.
Prowadząca:

Mirela Pawlikowska – trenerka i socjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, posiada rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami kobiet, autorka i realizatorka warsztatów „Ciało kobiety, mądrość kobiety” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety”. Członkini i aktywistka Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. Z pasją od trzech lat prowadzi Kręgi Kobiet oraz warsztaty wegetariańskie Gotowanie z Miłością. Prawnuczka Marii, wnuczka Anny, córka Urszuli, matka Marii, babcia Emilki.

Koszt uczestnictwa:

Koszt całości warsztatu (6 spotkań) wynosi 300 zł.

Jeśli któraś z Was potrzebuje i chce uczestniczyć w warsztacie, a obecnie nie ma do tego warunków finansowych – proszę o telefon w tej sprawie. Będziemy o tym rozmawiać. Istnieje możliwość częściowego „odpracowania” kosztu warsztatów  w ramach wolontariatu w naszym Stowarzyszeniu.

Organizacja warsztatu:

Zajęcia odbywają się w godz. 17.00-21.00, w naszej siedzibie w Katowicach Ligocie przy ul. Panewnickiej 36/2.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 10.09.2017 r. na adres katowicemeritum@gmail.com W mailu zgłoszeniowym proszę podać tytuł warsztatu, swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego. Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska, tel. 501762528.

Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja uczestnictwa w całym cyklu warsztatów.